13.45-14.30 “Digiturvalisuse õpetamine 1.–4. klassis läbi mänguliste meetodite”
Kas otsid uusi ja põnevaid viise, kuidas õpetada digiturvalisust kooli kõige noorematele õpilastele täiesti ekraanivabalt? Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi meediapädevuse spetsialist Gretel Juhansoo tutvustab kaheksat lihtsat ja mängulist meetodit, mida saad oma tundides kohe rakendada. Lisaks saad kaasa praktilised mängukirjeldused ja vajalikud materjalid, et õpitu juba peagi algaval õppeaastal ellu viia!
14.45-15.30 “Meediapädevuste lõimimine 5.-9. klassi ainetundidesse”
Kuidas siduda meediapädevuste õpet ainetundidesse nii, et see mitte ainult ei anna lisaväärtust, vaid arendab õpilaste digiajastu oskusi? Tartu Ülikooli meediauuringute kaasprofessor Maria Murumaa-Mengel kutsub sind praktilisse töötuppa, kus saad ise katsetada, kuidas meediapädevused sobivad keemia, eesti keele ja kehalise kasvatuse tundidesse. Töötoast ammutad hulganisti ideid ja võtteid, mida kohe õppetöös rakendada.
14.45-15.30 Tehisaru töötuba Oleg Shvaikovsky
Oleg Shvaikovsky on 26 aastat telekomi- ja IT-äris tegutsenud, siis aga võttis vastu otsuse lahkuda sellest valdkonnast ja hakata õpetajaks Püha Johannese Koolis, mille üks kaasasutaja ta on. Nüüdseks juba mitu aastat on Oleg pühendunud füüsika õpetamisele, PJK unikaalse „IT ja Andmetehnoloogia“ suuna juhtimisele ning ka gümnaasiumi juhtimisele.
Olegil on tugev tehnoloogia ning haridusalane taust. Selle tulemusena on täna Oleg aktiivne haridustehnoloogia (EdTech) valdkonna investor ja ettevõtja ning EdTech Estonia MTÜ juhatuse liige.