Alushariduse pesa

13.45-14.30 Projektõppe tööviisid ja väljakutsed lasteaia igapäevaelus 

Projektipõhine lähenemine õppimisele ja õpetamisele pakub rühmaruumis mitmeid eeliseid ning esindab kaasaegse õpikäsituse parimaid tavasid. Projektide paindlik struktuur võimaldab õppida erinevaid meetodeid kasutades, osaleda aktiivselt ning tunda end kõrgelt motiveerituna.
Projektõppe läbiviimise praktilise nippe jagavad Evelin Sarapuu ja Jaana Koger. Evelin on pika projektõppe kogemsuega, ta on Ülenurme lasteaia õppejuht, külalislektor Tartu Ülikoolis, Eesti Lasteaednike Liidu juhatuse esimees, Eesti Reggio Emilia Ühingu ja klubi asutajaliige. Evelin usub, et projektõpe on laste õppimishuvi äratamise võti. Jaana on Raadi lasteaia Ripsik õpetaja, Eesti Reggio klubi ja Eesti Reggio Emilia Ühingu asutajaliige, Eesti
Lasteaednike Liige ja tunnustatud koolitaja. Jaanale meeldib mõttelaad, et lapsed on väikesed teadlased ja täiskasvanute asi on neid assisteerida.

14.45-15.30 Mänguline õpe ja projektõppe tööviisid 

Me kõik teame, et lapsed õpivad läbi tegutsemise, kui neil on huvi selle vastu ning kui nad saavad olla õpiprotsessis aktiivsed. Mäng ja mänguline õpe on selline õppevorm, läbi mille saab toetada laste huvi lugemise vastu, aktiveerib lapsi ning pakub positiivseid emotsioone. Kuidas saada laps lugema lõbusal, loomulikul teel, mitte läbi sunni ja drilli? Kuidas teha ise käepäraste vahenditega lihtsaid häälimis- ja lugemismänge? Neid nippe tutvustabki oma töötoas Anneli Laamann. Anneli on Tabasalu Teelahkme lasteaia direktor, Eesti Lasteaednike Liidu pikaaegne juhatuse liige, raamatu ”Mängides lugema” ja “Tähemängud” autor. Ta on juhtinud Eesti Lugemisühingu projekti
“Lugemispesa”. Anneli ütleb, et lugemisoskus on supervõime, mis avab kõik uksed!

15.45-16.30 Väljakutsed lasteaia igapäevaelus ja mänguline õpe

Kuidas toetada iga lapse isiksuse arengut, samal ajal arvestades kogu grupi vajadusi? Kuidas toime tulla rühmastekkivate raskuste ja pingetega? Kuidasluua ja hoida koostööd lapsevanematega? Mida teha, kui laps ei mahu “raamidesse”? Soovitusi ja praktilisi nippe annab oma töötoas Kristi Kirbits.
Kristi on pärjatud mitmete tunnustustega, ta töötab õpetajana Viimsi Lasteaedades, on lektor Tallinna Ülikoolis, Eesti Lasteaednike Liidu liige ja, mitmete raamatute autor. Kristi päriselt usub kaasavasse haridusse.