Digipesa

13.45-14.30 “Digiturvalisuse õpetamine 1.–4. klassis läbi mänguliste meetodite”

Kas otsid uusi ja põnevaid viise, kuidas õpetada digiturvalisust kooli kõige noorematele õpilastele täiesti ekraanivabalt? Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi meediapädevuse spetsialist Gretel Juhansoo tutvustab kaheksat lihtsat ja mängulist meetodit, mida saad oma tundides kohe rakendada. Lisaks saad kaasa praktilised mängukirjeldused ja vajalikud materjalid, et õpitu juba peagi algaval õppeaastal ellu viia!

14.45-15.30 “Meediapädevuste lõimimine 5.-9. klassi ainetundidesse”

Kuidas siduda meediapädevuste õpet ainetundidesse nii, et see mitte ainult ei anna lisaväärtust, vaid arendab õpilaste digiajastu oskusi? Tartu Ülikooli meediauuringute kaasprofessor Maria Murumaa-Mengel kutsub sind praktilisse töötuppa, kus saad ise katsetada, kuidas meediapädevused sobivad keemia, eesti keele ja kehalise kasvatuse tundidesse. Töötoast ammutad hulganisti ideid ja võtteid, mida kohe õppetöös rakendada.

14.45-15.30 Tehisintellekt – mida iga õpetaja peaks teadma?

Tehisintellekt on kõikjal – aga kui palju me tegelikult teame, kuidas see töötab ja mida see koolielus tähendab?

Tartu Ülikooli meediapädevuse spetsialist Inger Klesment selgitab arusaadavalt ja praktiliste näidete abil, mis peitub tööriistade nagu ChatGPT ja Copilot taga. Juttu tuleb ka riskidest ja seadustest, alaealiste kaitsmisest, eetilistest küsimustest ning sellest, kuidas tehisintellekt muudab õppimist ja õpetamist.

Töötoa eesmärk on pakkuda ausat, tasakaalukat ja mõtteainet pakkuvat ülevaadet – nii et õpetaja tunneks end TI-maailmas rohkem peremehe kui pealtvaatajana.